Današnji smo trening započeli videopozivom s kolegama iz razreda koji nisu doputovali na mobilnost u Irsku.
Osim što su nas razveselila dobro poznata lica, učenicima u TŠČ-u prenijeli smo svoja iskustva te ih informirali o osnovnim stvarima koje se odnose na programsko rješenje REVIT. Posebno nam je drago bilo vidjeti profesora Horvata. Ostatak radnog dijela dana proveli smo radeći na grupnom projektu, a danas smo po grupama podijelili uloge i definirali tko će raditi četiri restorana/kafića, tko vanjski dio, a tko podzemnu garažu.
Odmah nakon predavanja otišli smo vlakom u Dun Laoghaire u kojem je smješten National Maritime Museum of Ireland, jedini pomorski muzej u svijetu, čiji je prostor do 1950. bio crkva, a 1978. pretvoren je u muzej.
Zanimljive priče o povijesti pomorstva u Irskoj, samom Muzeju i Dun Laoghaireu ispričao nam jedan od volontera Muzeja, još jedan osebujan i poseban čovjek kojeg smo sreli na ovom putovanju.
U prostoru dominira sustav leća i svjetla koji rotira i koji se do 1972. nalazio na svjetioniku Bailu, u Howth Headu. Osim maketa brodova, Muzej ima i Titanic kutak u kojem se, između ostalog, nalazi i neispravna žarulja s Titanica koja je zamijenjena netom prije isplovljavanja i koju je električar sačuvao kao uspomenu te djelić broda izronjen u jednoj od mnogobrojnih ekspedicija nakon potonuća.
Dva sata uz priče, mornarske čvorove, komuniciranje Morseovom abecedom… prošla su u trenu. Kako je u Irskoj i dalje sunčano, bilo bi šteta da nismo prošetali i obalom prekrasnog gradića Dun Laoghairea. Vlakom smo se vratili u Bray i otišli kućama pogledati utakmice Lige prvaka te se odmoriti za sljedeći dan. (mt)
Ova je publikacija ostvarena uz financijsku potporu Europske komisije. Ona izražava isključivo stajalište njenih autora i Komisija se ne može smatrati odgovornom pri uporabi informacija koje se u njoj nalaze.